Kitap ve DVD'ler

Kitaplar - DVD'ler

Kitaplar

99 Sayfada Hamilelik ve Çocuk Yogası

  • Hamilelikte yapılan yoganın faydaları nedir?
  • Hamilelik yogası doğuma yardımcı olur mu?
  • Hamilelik yogası evde nasıl yapılır?
  • Doğumdan sonra yapılan yoganın faydaları nelerdir?
  • Çocuk yogası hangi hastalıkları engeller?
  • Yazar: Dr. Neslihan İskit
    Söyleşi : Zeynep Bölükbaşı
    Zeynep Bölükbaşı, on iki yıldır çeşitli dergilerde muhabirlik ve editörlük yapmaktadır. Halen Hürriyet gazetesinde Çekirge adıyla köşe yazmaktadır.

Kalp Yogası

Yoga bedenin, ruhun ve zihnin birleşmesidir. Yoga, en basit şekliyle yapılmış olsa bile, vücudunuzu fiziksel anlamda güçlendirmekle kalmaz, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan enerji noktalarını uyarır.Kalp Yogası da özü itibariyle yoganın temel özelliklerini taşımaktadır. 5000 yıllık birikimi, bir yaşam felsefesi olarak modern çağın insanlarına sunmaktadır.

Yazarlar:
Prof. Dr. Bingür Sönmez
Dr. Neslihan İskit
Dr. Selim Tansal

Stres Yogası

Modern hayatın nimetleri, yoğun iş programı ya da kişisel ilişkiler... Günümüz insanı için hepsi birer stres sebebi. Ve bedenimiz üzerinde ciddi hasarlara yol açan stres, nedense pek önemsenmez. Halbuki herhangi bir şeyi, bir olayı kabul ya da reddedişte hissettiğimiz heyecanın şiddeti, baş ve mide ağrılarına sebep olabilir, uykusuzluğa yol açabilir, kan basıncını yükseltebilir. Stres, kalp hastalıkları ve felç ile sonuçlanan sağlık sorunlarının yaratıcısıdır.

"Neslihan İskit pranayamayı ve yoga tekniklerini stres yönetiminde mükemmel sonuçlar verecek şekilde kullanmaktadır." - Dr. Sangeeta Sahi

"Dr. Neslihan İskit, Türkiye'de yoga ile stres yönetimi programı hazırlayan ve uygulayan ilk kişidir. Stres Yogası sayesinde stresinizi yönetmeyi öğrenebilir, çalışma ortamınızı yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz."Prof. Dr. Birgün Sönmez

Hafta Hafta Hamilelik Yogası ve Meditasyon

Rahat bir hamilelik, kolay bir doğum ve sonrasında kısa sürede eski formunuza dönmek için hamilelik yogasını keşfedin. Siz huzurlu ve sağlıklı bir hamilelik geçirin, bebeğiniz de huzurlu ve mutlu olsun.
Bir yandan bebeğinizin her hafta yaşadığı mucizevi gelişimi izlerken, diğer yandan yoga hareketleri, meditasyon, beslenme önerileri ve nefes çalışmaları ile hamileliğin sıkıntılı yanlarını değil keyifli anlarını yaşayın. Hafta hafta hamilelik yogası ve meditasyonla hamilelik yolculuğunuz, Okan Bayülgen'in objektifinden Şirin Ediger Bayülgen'in yoga fotoğrafları rehberliğinde siz ve aileniz için unutamayacağınız keyifli ve hoş bir anıya dönüşsün.

DVD'ler

Hamilelikte Yoga

Gebelik süresince yapılan Yoga programı ile hamile kadının fiziksel kondisyonu korunur. Duruş bozuklukları en aza indirilir. Solunum ve dolaşım sistemi güçlendirilir. Bulantılara veda edilir. Karın kaslarının ve omurgadaki değişikliklerin yeniden yapılandırılması ve kolay doğum sağlanır

2007
Kod No : 8697441016978
1 Adet DVD. Bütün TV ekranlarına uygundur.

Çocuk Yogası

Bugünün çocukları, daha küçük yaştan başlayarak, okul, çevre baskısı, akranları arasındaki yarış ve ailelerinin, onlardan bekledikleri başarı nedeniyle yoğun bir stres altındalar. Stres onların öğrenmelerini, çevre ile iletişimini, sağlıklarını ve kendilerine güvenlerini etkilemektedir. Çocuk Yogası onların dünyaya bakış açılarını değiştirerek stressiz ve rahat, yeni öğrenme metodları ile şimdiye ve geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olur.

Kalp Yogası

Yaşam Kalitenizi Arttırın
"Kalp Yoga'sı programına katılan hastalarımızın; kan yağlarının, diabetlerinin daha kolay kontrol altına alındığı ve daha az tansiyon ve ritm düzenleyici ilaç gereksinikleri olduğunu görüyoruz"
- Prof. Dr. Bingür Sönmez
"Ameliyat sonrası hastalarımızın daha çabuk iyileşmesi ve sosyal yaşama daha çabuk dönmeleri için, doğru nefes alıp vermeyi onlara bir kez daha hatırlatmak amacıyla Kalp Yogası Programını hazırladık."
- Dr. Neslihan İskit

Duyurular

Her Salı ve Cuma 19:00'da Memorial Okmeydanı'nda Kalp Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 15:00'da Memorial Şişli'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 19:00'da Memorial Ataşehir'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
23/24 Mayıs Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Yogaİnn Ankara
Dr. Neslihan İskit
4/5 Haziran Çocuk Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
6/7 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit
18/19 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
20/21 Haziran Yoga Terapi Eğitmen Eğitimi 1. Modül Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit