Kitap ve DVD'ler

DVD'ler

Hamilelikte Yoga

Gebelik süresince yapılan Yoga programı ile hamile kadının fiziksel kondisyonu korunur. Duruş bozuklukları en aza indirilir. Solunum ve dolaşım sistemi güçlendirilir. Bulantılara veda edilir. Karın kaslarının ve omurgadaki değişikliklerin yeniden yapılandırılması ve kolay doğum sağlanır

2007
Kod No : 8697441016978
1 Adet DVD. Bütün TV ekranlarına uygundur.

Çocuk Yogası

Bugünün çocukları, daha küçük yaştan başlayarak, okul, çevre baskısı, akranları arasındaki yarış ve ailelerinin, onlardan bekledikleri başarı nedeniyle yoğun bir stres altındalar. Stres onların öğrenmelerini, çevre ile iletişimini, sağlıklarını ve kendilerine güvenlerini etkilemektedir. Çocuk Yogası onların dünyaya bakış açılarını değiştirerek stressiz ve rahat, yeni öğrenme metodları ile şimdiye ve geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olur.

Kalp Yogası

Yaşam Kalitenizi Arttırın
"Kalp Yoga'sı programına katılan hastalarımızın; kan yağlarının, diabetlerinin daha kolay kontrol altına alındığı ve daha az tansiyon ve ritm düzenleyici ilaç gereksinikleri olduğunu görüyoruz"
- Prof. Dr. Bingür Sönmez
"Ameliyat sonrası hastalarımızın daha çabuk iyileşmesi ve sosyal yaşama daha çabuk dönmeleri için, doğru nefes alıp vermeyi onlara bir kez daha hatırlatmak amacıyla Kalp Yogası Programını hazırladık."
- Dr. Neslihan İskit

Stressiz Yaşam İçin Yoga

Yoga sadece bir egzersiz değildir. Herhangi bir yoga çalışması yaparak stresinizle başetme yolunu bulabilirsiniz. Yoga stresinizle kolayca başa çıkabilmenizi sağlayan bir yaşam felsefesidir. İnsanlar çoğu zaman yoga yapmak (asanalar) meditasyon yapmak, doğru nefes almak (pranayama), iyi beslenmek, temiz olmak başkaları ile paylaşmak için vakitlerinin olmadığından yakınırlar. Bu kişiler stres, gerginlik ve negatif duygular içindedirler. Yoga enerji seviyenizi nasıl yükseltir ve sizin daha az zamanda daha çok üretici olmanızı nasıl sağlar. Sabah yapılan, yoga duruşları (asanalar), güneşe selam serisi, nefes egzersizleri ve meditasyonun bedeninizde yarattığı kıvılcım ile beden, akıl ve ruhunuzda akmaya başlayan enerji sizi tüm gün zinde tutar.


Kod No : 8697441019306
1 Adet DVD. Bütün TV ekranlarına uygundur.

Bel Ve Boyun Ağrıları İçin Yoga

Bir çok bel problemi ve bel ağrısı yanlış duruşa, modern beslenme alışkanlığına (ayakta yemek yeme), ağrıyı ihmal etme, spor alışkanlığının olmamasına, gerilime, strese, migrene ve aşırı kilo almaya bağlıdır. Yaşlandıkça ve tekrarlayan bel ağrıları, kaslarda spazma neden olur ve kaslar elastisitelerini kaybeder. Yaşla birlikte ortaya çıkan bel ağrılarının bir diğer nedenide osteoporozis (kemik erimesi) olabilir. Bu durum kasları uyarır ve spazma neden olur yada sinirlere baskı yaparak ağrıya neden olur. YogikTedavi; Yogada omurga bölgesine çok önem verilir. Bunun nedeni yoga felsefesinde kabul edilen ana enerji kanalı sushumna Nadi'nin bu kanal boyunca uzanıyor olmasındandır, ki bu santral sinir sistemi ile eş anlamlıdır.


Kod No : 8697441019313
1 Adet DVD. Bütün TV ekranlarına uygundur.

Hamilelik Sonrası Yoga

Yönetmen: Hikmet Sezgin, Neslihan İskit


Kod No : 8697441019320
1 Adet DVD. Bütün TV ekranlarına uygundur.

Duyurular

Her Salı ve Cuma 19:00'da Memorial Okmeydanı'nda Kalp Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 15:00'da Memorial Şişli'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 19:00'da Memorial Ataşehir'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
23/24 Mayıs Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Yogaİnn Ankara
Dr. Neslihan İskit
4/5 Haziran Çocuk Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
6/7 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit
18/19 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
20/21 Haziran Yoga Terapi Eğitmen Eğitimi 1. Modül Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit