Dr. Neslihan İskit Kimdir ?

Özgeçmiş

Dr. Neslihan İskit 1960 yılında Ankara'da doğan Neslihan İskit, T.E.D Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. 2000 yılında yoga çalışmalarına başlamış, yoganın onda yaptığı değişiklikleri diğer insanlarla paylaşmak için yoga terapi alanında eğitimler almıştır.

Prof.Dr. Bingür Sönmez ile kalp hastaları için hazırladıkları "kalp yogası programı" ve "kalp arıtma programı" büyük bir ilgi ile karşılanmış olup, bu konuda farklı proje çalışmaları sürmektedir. Hastaların çalışmalara verdiği cevaplar uluslararası kongrelerde tebliğ edilmekte ve büyük takdir toplamaktadır.

Dr. Neslihan İskit, Yoga Eğitmenliği Sertifikasını dünya çapında tanınan tek yoga üniversitesi olan Hindistan Vivekananda Üniversi'tesinden almıştır. Üniversitede her yıl düzenlenen kongrelere katılmakta ve yıl içinde yaptığı çalışmaları dünyanın çeşitli ülkerinden gelen diğer tamamlayıcı tıp uzmanları ile paylaşmaktadır.

  • Kalp Yogası Sertifikasını A.B.D'de Dr. Dean Ornish ile yürüttüğü kalp hastalıklarında yoga çalışmaları ile tanınan Nischala Joy Devi'nin uluslararası eğitim verdiği Kripalu Merkezinden almıştır. Aynı merkezde Yin Yoga ve Yoga Anatomisi eğitimini Paul Grilley'den almıştır.
  • Depresyon ve Anksiyete'nin Yoga ile Tedavisi Eğitimini Life Force Yoga Healing Enstitüsü'nden 2007 yılında almıştır.
  • Manju Jois, Richard Freeman, Sarah Powers, Gurmukh Kaur Khalsa gibi Yoga konusunda dünya çapında tanınmış hocalarla work-shop programlarına katılmıştır.
  • Yoga Journal tarafından hazırlanan bir seminer programına katılarak stresin yoga ile tedavisi, hamilelik ve hamilelik sonrası yogası eğitimleri almıştır.
  • Stres yönetimi ve yoga, hiperaktivite, konsantrasyon bozukluğu ve yoga özel ilgi alanıdır.
  • Dr. Neslihan İskit yoga terapi ile ilgili çalışmalarını Memorial Hastanesinde sürdürmektedir. Ayrıca, Bilgi Üniversitesinde, stresin yoga ile tedavisi ve bel ve boyun ağrıları için yoga adı altında atölye çalışmalarını sürdürmektedir.

Kitap ve DVD'ler

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanan 99 Sayfada Hamilelik ve Çocuk Yogası ile Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Dr. Selim Tansal ile birlikte hazırladıkları Turkuaz Kitaplığı tarafından yayınlanan Kalp Yogası kitapları mevcuttur.

Neslihan İskit ile "Kalp Yogası", "Çocuk Yogası" ve "Hamilelik Yogası" adlı DVD'ler Gala Film tarafından hazırlanmıştır.

Yayınlar ile ilgili detayları ve satın edinme seçeneklerini "Yayınlar" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Sertifika ve Diplomalar

Duyurular

Her Salı ve Cuma 19:00'da Memorial Okmeydanı'nda Kalp Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 15:00'da Memorial Şişli'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
Her Cumartesi Saat 19:00'da Memorial Ataşehir'de Hamile Yogası Dersi
Dr. Neslihan İskit
23/24 Mayıs Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Yogaİnn Ankara
Dr. Neslihan İskit
4/5 Haziran Çocuk Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
6/7 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit
18/19 Haziran Hamile Yogası Eğitmen Eğitimi Maya Yoga İstanbul
Dr. Neslihan İskit
20/21 Haziran Yoga Terapi Eğitmen Eğitimi 1. Modül Merih Kenet Stüdyo İstanbul
Dr. Neslihan İskit